İç Mekân Kirli Hava Sorunu İçin Sercair

15 Şubat 2020
Yorum Yapılmamış

İnsanların neden bir iç mekân hava temizleme cihazına ihtiyacı var?

Kentte yaşayan insanlar günün yaklaşık 22 saatini kapalı ortamlarda geçiriyor. Günümüz kapalı alanlarında enerji tasarrufu için yüksek izolasyon değerine sahip malzemeler kullanılıyor. Bu malzemeler iç ve dış mekan arasındaki doğal hava geçişini büyük oranda engelliyor. Bununla birlikte bina ve eşya yapımında kullanılan malzemelerden, temizlik amaçlı sarf edilen kimyasallardan ve insan aktivitelerinden dolayı kapalı ortamlardaki hava kalitesi her geçen gün bozuluyor.

Amerikan Çevre Ajansı tarafından yürütülen çalışmalarda, insanların kapalı ortamlarda, açık alanlara oranla 55 kata kadar daha fazla zararlı bileşiklere maruz kaldığı tespit edildi. Sadece konutlardaki hava kirliliği yılda 3,8 milyon insanın ölümüne sebep oluyor. Özellikle çocuklar, akciğer gelişimleri tamamlanmadığından hava kirliliğinin etkilerine karşı çok daha hassas durumdalar. Günümüzde okul çağındaki her 13 çocuktan 1'inde astım görülmesinin ve 5 yaş altındaki çocuk ölümlerinin %50'sinin, kapalı ortam hava kirliliğinden kaynaklandığını biliyoruz. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda hem sağlıklı bir yaşam hem de sağlıklı bir gelecek nesil için iç mekan hava temizleme cihazları günümüzde bir ihtiyaç. 

SERCAIR tüm bu ihtiyaçlara nasıl cevap veriyor?

Sercair Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soyyiğit: Günümüzde iç mekân hava kalitesini düzenlemek için nem alıcı, nemlendirici, ionizer, hava temizleyici, ozon jenaratörleri ve UVC lamp gibi çeşitli cihazlar kullanılıyor. Sağlıklı bir sonuç için tüm cihazları aynı anda yönetmeniz gerekiyor ki bu durum yapacağınız ısıtma ve soğutma masrafların artması anlamına geliyor.

SERCAIR sıcaklık, nem, karbondioksit, VOCs (uçucu organik bileşikler), karbonmonoksit ile partikül miktarı analizlerini aynı anda yapan akıllı bir cihaz. Temiz havayı filtreleyerek odanıza alıyor, filtrelenmiş havayı UVC lamb ile sterilize ediyor, sterilize edilmiş havayı gerektiğinde ön ısıtma ünitesiyle ideal sıcaklık seviyesine getiriyor. Böylece hiçbir müdahaleye gerek kalmadan evinizin havasını temizliyor.

SERCAIR havayı temizleme süreci nasıl ölçümleniyor?

Sercair Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soyyiğit: Sercair'in özel aplikasyonu sayesinde bütün cihazlar aynı anda internetten ya da akıllı telefondan kontrol edilebiliyor. Ayrıca aplikasyon üzerinde tüm iç, dış hava sensör değerleri ve geçmişe dönük detaylı analizler de incelenebiliyor. Eco, standart, performans, tatil ve sessiz mod seçenekleriyle cihazın en uygun şekilde çalışması sağlanabiliyor.

SERCAIR'in ARGE süreci nasıl ilerliyor?

Sercair Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soyyiğit: SERCAIR en yeni teknolojilere sahip bir ana kart tarafından yönetilmektedir. Alanında uzman ekibimiz tarafından geliştirilen elektronik kartlar, uzun süreli uyumluluk, dayanıklılık ve performans testlerine tabi tutulmuştur. SERCAIR'in Los Angeles'da bulunan ofisinde bir ARGE birimi bulunmaktadır. Bu birim özellikle cihazın yazılım altyapısının oluşturulması ve geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır.

Sercair Izgara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog yazılarımızda yer verilen konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya tedavi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızın çözümü için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Tanıtımı yapılan ürün insan yaşamında iç mekânlarda temiz hava soluma konusunda bir katkı sağlama amacını taşımakta olup, bu sitede yer alan bilgiler ve uygulanmasından doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir. Bloğumuzda yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen bilgileri içermektedir. Makale sahibi iseniz ve yazılarınızdan yararlanmamızdan rahatsızlık duyuyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

Hatüpen Pencere Sistemleri A.Ş.

© 2020 Akıllı Hava Temizleyici

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram