Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada patentli, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından test edilip onaylanan Sercair akıllı hava temizleyici ile ilgili merak ettiklerinizi okuyabilirsiniz.

Genel
Montaj
Kullanım
Bakım
Filtre
Koku
Alarmlar
Sensörler
Uygulama
Moni Me

Sercair nedir?

SERCAIR akıllı yazılımı ile iç ve dış mekânda bulunan çok sayıda hava sensörüne ait değeri aynı anda analiz ederek ihtiyaca göre otomatik olarak odanıza temiz hava verip odanızdaki kirli havayı dışarıya atan yeni nesil akıllı hava temizleme cihazıdır.

Cihazımın üzerine bulunan GSM data hattı için her ay ödeme yapmalı mıyım?

Sercair cihazınızı satın aldığınızda üzerinde 1 ya da 2 yıllık data hattı paketi yüklü gelmektedir. Süre bitimi öncesi bilgilendirme maili tarafınıza ulaşacaktır.

Yüksek katlı binalarda Sercair kullanabilir miyim?

Sercair'i maksimum yüksekliği 50 mt olan binalarda kullanabilirsiniz. Daha yüksek binalar için lütfen iletişime geçiniz.

Sercair aşırı rüzgar ve yağmurdan etkilenmekte midir?

Sercair aşırı yağmur ve rüzgar korumasına sahiptir. Böyle durumlarda cihaz kendini koşullar uygun olana kadar kapatmaktadır.

Okul, hastane ve ofis gibi çok sayıda cihaz kullanımında cihaz yönetimi nasıl olmaktadır?

Bu tür uygulamalarda kullanıcılar mevcut mobil uygulama ve internet sitesini kullanabilmektedirler. Cihazları toplu kontrol etmek (açma, kapama, mod değişimi vs.) için İnternet üzerinden çoklu yönetim paneli uygulaması kullanılmaktadır.

Cihazımın garantisi devam ediyor mu?

Cihazınızın garanti durumunu cihaz ID sini İnternet sitesinden girerek kontrol edebilirsiniz. Cihaz ID sini filtre ve koku kartuş değiştirme kapağı içerisindeki cihaz bilgi etiketinden ya da mobil uygulamadaki cihaz bilgileri sayfasından öğrenebilirsiniz.

Cihazımın garantisi bitmiş, servis talebi açabilir miyim?

Cihazınızın garantisi bitmiş olsa dahi İnternetten ya da mobil uygulama üzerinden servis talebi açabilirsiniz, bu durumda Sercair kullanıcılarına özel indirimli servis fiyatları hakkında onayınız öncesi bilgi verilecektir.

Sercair elektrik faturamızı artıracak mı?

Sercair yüksek enerji tüketen bir cihaz değildir. Yine de enerji tüketimini azaltmak için ön ısıtma soğutma ünitesini mobil uygulama yada internet sitesi üzerinden pasif hale getirebilirsiniz. Ayrıca ECO mod da enerji tüketimi ciddi oranda düşmektedir.

Sercair gece ve gündüz aynı şekilde mi çalışmaktadır?

Sercair gündüz standart çalışmasını yapmak ile birlikte, gece (saat 20.00 ile sabah 8.00 arası) fan hızlarını ve üniteleri en az ses oluşturmak üzere programlar. Tüm bu işlemler otomatik yapılmaktadır, kullanıcının herhengi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Elektrik kesintisi olduğunda cihaz üzerindeki mod v.b. ayarlarımı yenilemeli miyim?

Elektrik kesintisi olduğunda cihazınız üzerindeki ayarlarınız, bulut üzerinde saklandığından, tekrar enerji verildiğinde en son ayarlarınız ile çalışmaya devam edecektir.

Hangi Sercair cihazını seçmeliyim?

İnternet sayfamızda buunan cihazları karşılaştır bölümünde, Sercair ürünlerinin karşılaştırmaları bulunmaktadır. Buradan cihazların arasındaki farkları inceleyerek size uygun cihazı seçebilirsiniz.

Pencere üzerinde elektrik çarpma riski olur mu?

Sercair montajı yapıldığı pencere üzerinde 24 volt ile çalışmaktadır. Bu nedenle pencere üzerinden herhangi bir çarpılma riski yoktur.

Sercair yazılımını güncellemem gerekiyor mu?

Cihazınızın ilk iki yıl tüm yazılım güncellemeleri ücretsiz ve otomatik olarak yapılmaktadır. Cihazınız gece 01.00 ile 03.00 arasında otomatik olarak güncellemesini yapmaktadır. Garanti sonrası güncellemeler için lütfen İnternet sitemizi ziyaret ediniz veya Sercair uygulamasının güncellemelerini takip ediniz.

Projelerinize özel, renk ve ölçüde Sercair üretilebilir mi?

Projenize özel, renk ve ölçü için her türlü bilgi taleplerinizi iletişim sayfamızı kullanarak  bize ulaştırabilirsiniz.

Çok soğuk havalarda Sercair içeriye temiz hava verirken soğuk hava da vermiş olmuyor mu ?

Cihazınız, seçili moda göre çalışmakta olan bir ön ısıtma ve ön soğutma ünitesine sahiptir. Çok soğuk havalarda içeriye alınan hava belirlenmiş olan miktarda ısıtılarak içeriye verilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki Sercair bir ısıtma ya da soğutma cihazı değildir.

Sercair cihazlarını sürme doğramalara takabilir miyim?

Standart aynı eksende kayan sürme doğramalara Sercair takılamamaktadır. Sadece Wolsvagen sürme (paralel schiebe) ve hebe schiebe sürme doğramalara montaj yapılabilmektedir. Yine de uygulama öncesi internet sitemizden uygun doğrama modellerini gösteren teknik kataloğumuzu indirebilirsiniz.

Panjurlu doğramalara Sercair takılabilmekte midir?

Sercair' in panjurlu doğramalara takılabilmesi için ray lamel akış aksı ile doğrama arası uzaklığın min 35 mm olması gerekmektedir. Detaylı bilgi için internet sitesimizdeki teknik kataloğumuzu indirebilirsiniz.

Çift açılımlı doğramalara Sercair takılabilir mi?

Her türlü çift açılımlı doğramaya Sercair montajı yapılabilmektedir.

Ahşap doğramalara Sercair montajı yapılabilir mi?

Ahşap doğramalara Sercair takılabilmektedir.

PVC doğramalara Sercair montajı yapılabilir mi?

PVC doğramalara Sercair takılabilmektedir.

Alüminyum doğramalara Sercair montajı yapılabilir mi?

Alüminyum doğramalara Sercair takılabilmektedir.

Giydirme Cephe olan mekânlara Sercair montajı yapılabilir mi?

Giydirme Cephe olan mekânlara özel proje çözümü ile montaj yapılabilmektedir. İnternet sitemizden kurumsal siparişler bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Sercair montaj randevu gün ve saatini değiştirebilir miyim?

Cihazınız için belirlediğiniz montaj gün ve saatini, ilgili randevuya 3 gün kala internet sitesinden hesabınız ile giriş yaparak destek bölümünden değiştirebilirsiniz. 3 günden daha yakın randevularda ilave servis ücreti alınmaktadır.

Sercair montajı yapılacağı zaman, montajın yapılacağı alanda yapılması gerekenler nelerdir?

Sercair montajı yaklaşık 45 -60 dk arası süren bir işlemdir. Bu süre içinde montaj yapılacak doğramanın önünün boşaltılması montajı kolaylaştıracaktır. Ayrıca ilgili doğrama yakınında priz girişi yok ise doğramanın 1 metre yakınına kadar ulaşan bir uzatma kablosu hazır bulundurmanız gerekmektedir. Montaj yapılacak binanın bir site olması durumunda gerekli izinlerin ( hafta sonu vs) alınması cihaz sahibince yapılmalıdır. Montaj yapılacak yerin, yeni inşaat yada kullanılmayan bir yer olmasından dolayı elektrik tesisatı yok ise bu randevu talebinde yada sonradan bilgilendirme şeklinde elektrik tesisatının olmadığı belirtilmelidir.( montaja jeneratör getirilmesi için)

Aynı odaya birden fazla Sercair takılabilir mi?

İlgili mekân tek bir cihaz kapasitesi için fazla büyük ise birden fazla Sercair montajı yapılabilmektedir.

Kurulu cihazımı başka bir odaya yada mekâna takabilir miyim ?

Cihazınızı söküp başka bir yere montajını ancak yetkili servislerimiz yapmaktadır. Servis ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Sercair cihazımın montajı için yeni bir cam yaptırmak zorunda mıyım?

Sercair cihazınızın montajını yapacak olan teknik ekibimiz ilgili montajın yapılacağı doğrama camını kendisi uygun ölçüye getirecektir. (Standart dışı ölçü ve nitelikteki camlar bu uygulama dışındadır) İlgili cam ünitesi de cihazınız ile aynı garantiye sahip olacaktır ve herhangi bir ilave ücret ödenmeyecektir. Montaj yapılacak camda bir film uygulaması var ise yeni cama film uygulaması yapmak Sercair taahütleri arasında değildir. Montaj sonrası film uygulaması cihaz sahibi tarafından yaptırılacaktır.

Sercair takılı doğramanın camı kırıldı. Ne yapmalıyım?

Sercair takılı doğramanın camı kırılır ise internet sitemizden veya akıllı telefonunuzdaki application'dan acil kodlu servis talebi açabilirisiniz. Servis ekibi camı değiştirip cihazınızı yeniden monte edecektir.

Farklı odalara Sercair takmalı mıyım?

Her bir cihaz sadece içinde bulunduğu mekânın hava kalitesini düzenlemektedir. Birden fazla oda için hava kalitesini düzenlemek istiyorsanız her bir odaya uygun Sercair cihazı takılmalıdır.

Sercair uygulaması içerisinde bulunan senaryo seçimi özelliği ne anlama gelir?

Bebek odası ile ofis çalışma odasının ideal hava kalite değerleri aynı değildir. Bu nedenle Sercair 10 adet önceden tanımlanmış senaryo değerlerine sahip olarak üretilmektedir.Senaryo, cihaz kurulumu sırasında mekânınn kullanım özelliğine uygun olarak montaj ekibimiz tarafından cihaza tanımlanmaktadır. Daha sonrası için Sercair.App'den değişiklik yapabilirsiniz.

Senaryo değerini değiştirebilir miyim ?

Cihazınızdaki tanımlı senaryo değerini, yetkili kullanıcılar Sercair uygulamasında bulunan ayarlar bölümünden değiştirebilmektedir.

Cihazımın tanımlı senaryo değerini nasıl öğrenebilirim?

Cihazınızın tanımlı senaryo değerini Sercair.App'de sensör detay ekranında bulunan cihaz bilgilerim bölümünden görebilirisiniz.

Sercair ideal değerleri nasıl belirliyor?

Cihazınız uluslararası normları esas alan (Ashrae, vb.) bir algoritmaya sahiptir.

Sercair'ı evden çıkarken kapatmalı mıyım?

Cihazınızı çok uzun süreli seyahatler dışında kapatmamanızı öneriyoruz. Kısa süreli cihazın kurulu olduğu mekândan uzaklaşmalarda ECO, ya da TATİL modlarını kullanabilirsiniz.

Mod değişimini nasıl yapabilirim?

Cihazınızın mod değişimini Sercair uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Hangi modu kullanmalıyım?

ECO; Cihaz tüm hesaplamalarını en az enerji tüketimini esas alarak çalışacaktır. Hava kalite düzenleme süresi uzayabilir.
STANDART; Cihaz enerji tüketimi ve hava kalitesi düzenleme hızını en verimli şekilde düzenleyecektir.
PERFORMANS; Cihaz tüm hesaplamaları hava kalitesini en hızlı düzenleyecek şekilde çalışacaktır. Enerji tüketimi diğer modlara göre daha yüksek olacaktır.
TATİL; Cihaz acil durumlar dışında tüm aparatları kapalı tutacaktır. Sadece ev içinde nem ve küf oluşumunu engellemek üzere minimum günlük havalandırma yapılacaktır.
SESSİZ; Cihaz fan devir hızlarını minimum seviyeyi indirerek sessiz bir ortam oluşturacaktır. Hava kalite düzenleme hızı düşecektir.

Sercair hava kalite parametreleri ve çalışma algoritması değiştirilebilir mi?

Sercair uzun testler sonrası oluşturulmuş bir algoritmaya sahiptir ve sürekli geliştirilerek, güncellemeler ile cihazlara ulaştırılmaktadır. Çok sayıda test ve deneyler ile optimize edilmiş algoritmanın cihaz özelinde değiştirilmesi mümkün değildir. İlerleyen dönemlerde yeni senaryo değerleri eklenecektir.

Adaptör ünitesi içindeki su deposuna sürekli su doldurmalı mıyım?

Cihazınız su deposundaki su bittiğinde size Sercair uygulaması üzerinden uyarı verecektir.

Sercair çok gürültülü çalışıyor ne yapmalıyım?

Cihazınız Performans modunda en yüksek performansta çalıştığı için ideal seviyenin üzerinde gürültü çıkarabilir, Bu durumda cihazınızın mod seçeneğini değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Eco ve silence modlarında da gürültü problemi devam ediyorsa, cihazınızı kapatıp açınız, Problem devam ediyor ise lütfen Sercair uygulaması üzerinden servis talebi giriniz.

Bulunduğum şehir yada ülkeye göre özel ayarlamalar gerekli midir?

Sercair tüm hesaplarını iç ve dış sensör gruplarından aldığı verilere göre yaptığı için ülke ve şehir bazlı ayarlamalara gerek duymamaktadır.

Sercair Sensitive üzerinde bulunan nem alıcının oluşturduğu su ne olmaktadır?

Cihazınız, nem alıcının oluşturduğu suyu öncelikle nemlendirme ünitesinin rezerv alanında biriktirmektedir. Rezerv alanı dolduğunda, biriken su cihazın takılı olduğu pencerenizinin mevcut su tahliye kanalından dışarıya atılmaktadır.

Sercair bulunan mekânlarda klima ve ısıtıcı kullanmalı mıyım?

Sercair bir ısıtıcı yada soğutucu cihazı değildir. Bu nedenle mekân ısıtma ve soğutma ihtiyacı için ilgili cihazları kullanmalısınız. Ancak Sercair yapılan test sonuçlarına göre (Sercair İTÜ test sonuçları 2018) nem alma özelliği ile klima kullanma ihtiyacını önemli oranlarda azaltmıştır.

Ana su rezervi olan su deposuna konulan suya koku ekleyebilir miyim?

Sercair'de bulunan nemlendirme ünitesi için kullanılan su temiz ve herhangi bir kimyasal eklenmemiş su olmalıdır. Bu nedenle su deposuna sadece temiz su ekleyiniz, herhangi bir koku, parfüm vs. eklemeyiniz.

Sercair hava temizle cihazını nasıl temizlemeliyim?

Kuru yada nemli bez kullanınız. Herhangi bir kimyasal kullanmayınız. Sert cisimler cihaz yüzeyini çizebilir.

Filtre çeşitleri nelerdir?

Filtreler 3 çeşittir. Karbon filtre, koku hassasiyeti yüksek mekânlarda tercih edilmelidir. Polen filtre, toz ve partikül hassasiyeti yüksek filtrelerdir. Yüksek toz ve partikül bulunma olasılığı olan mekânlarda tercih edilmelidir. Hepa filtre, aynı anda hem koku ve hem de toz problemi olan mekânlarda tercih edilen filtre çeşididir.

Filtreyi nasıl değiştirebilirim?

Filtrenizi kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz. Filtrenizi değiştirmek için ön bölümde bulunan açılır kapağı açarak eski filtreyi çıkarmalısınız. Filtre değişimi yapmadan önce her zaman cihazınızı kapatmayı unutmayın.

Filtreyi hangi sıklıkta değiştirmeliyim?

Aşırı kirlilik ve tozlu ortamlar hariç filtrenizi 6 ayda bir değiştirmenizi öneriyoruz. Çok tozlu ve nemli ortamlarda değişim süresi kısalacaktır.

Kokuları nereden bulabilirim?

Sercair kokuları cihaza özel olarak tamamen doğal esans yağlarından üretilmektedir. Cihazınız koku bitiminde size uyarı verecektir. İsteğinize uygun kokuları Ankara Bölge Distribütörü Hatüpen Pencere Sistemleri A.Ş.'den temin edebilirsiniz.

Kokuları nasıl değiştirebilirim?

Kokularınızı kendiniz değiştirebilirsiniz. Koku değiştirmek için ön kapakta buluna açılır kapağı açarak eski koku şişesini çıkartmalısınız. Değişim yapılırken her zaman cihazınızı kapatınız.

Koku ünitesi nasıl çalışıyor?

Koku ünitesi seçili olan moda göre çalışmasını belirlemektedir. Tatil modunda çalışmamakta, eco modunda en düşük düzeyde çalışmaktadır. Ayrıca Sercair mobil uygulaması üzerinden koku modülünü aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz.

Cihazımda SIM kart arızası olduğunda ne yapmalıyım?

Cihazınızda SIM kart arızası olduğunda, lütfen İnternet sayfamız üzerinden ya da Sercair mobil uygulaması üzerinden Cihaz ID bilgisini belirterek yeni SIM kart talep ediniz. Yeni gelen SIM kartınızı filtre ve koku değişim kapağı altında bulunan SIM kart yuvasına takınız. Cihazınızı açtığınızda yaklaşık 3 dakikalık bekleme süresi sonrası cihazınız çalışmaya başlayacaktır. SIM kart değişimi yapılırken cihazınız kapalı olmalıdır.

Pencere aç alarmı ne anlama gelmektedir?

Bazı özel hava koşullarında veya doğal gaz, zehirli gaz kaçakları algılandığında cihazınız iç hava kalitesini daha hızlı ve ekonomik olarak düzenlemek için pencere açmanın uygun olduğu bilgisini size "pencere aç" alarmı şeklinde vermektedir. Bu durumda mekânda bulunan pencerelerden birini açmanız uygun olacaktır. Pencere açılmasa da Sercair iç hava kalitesini düzenlemeye devam edecektir.

Sercair karbonmonoksit (CO) alarmı verirse ne yapmalıyım ?

Cihazınız karbonmonoksit gazı alarmı vermeye başlarsa; ortamdaki bütün kapı pencere ve havanlandırmaları açarak içerideki karbonmonoksit gazının dışarıya çıkmasını sağlayınız. Yetkili kişilerle irtibata geçiniz. Ortamda bulunan bütün gaz kaynaklarını kontrol ederek kapalı olduğundan emin olunuz. Ortamda bulunan herkesin dışarıya çıkmasını sağlayınız. Karbonmonoksit gazından zehirlenip baş dönmesi, baş ağrısı ve mide bulantısı gibi şikayetleri olanları hemen en yakın sağlık birimlerine ulaştırınız. Karbonmonoksit gazının kaynağını tespit ederek sorunu mutlaka gideriniz.

Fan arızası uyarısı olduğunda ne yapmalıyım?

Fan arızası durumunda cihaz ilgili fanı devre dışı bırakarak çalışmasını devam ettirecektir. Ancak bu durum nem alıcı ve nemlendirici gibi bazı ünitelerin çalışmasına engel olabilir. Lütfen İnternet sitemizden veya Sercair mobil uygulaması üzerinden servis talebi oluşturup gerekli düzeltmeyi yaptırınız.

VOCs ne demektir?

Uçucu organik bileşikler (UOB yada VOC) insan sağlığı için zararlı bileşikler olup temizlik maddelerinden mobilya yapıştırıcılarına kadar günlük yaşamımızda çok sık maruz kalınan kanserojen olduğu düşünülen gazlardır.

CO ne anlama gelmektedir?

Karbonmonoksit (CO) kokusuz renksiz ve zararlı bir gazdır. Karbonmonoksit (CO); benzin, LPG ve doğalgaz, ahşap, kömür vb. maddelerin yanmasıyla ortaya çıkar. Aşırı doz karbonmonoksit (CO) gazı bilinç kaybına ve birkaç dakika içerisinde ölüme yol açmaktadır. Düşük doz karbonmonoksit ise baş ağrısı, uyuşukluk, halsizlik, mide bulantısı, kusma gibi semptomlara sebebiyet verir. Dünyadaki en yaygın ölümcül zehirlenme türüdür. Sercair CO değerini otomatik düzenlemektedir. Yüksek konsantrasyon değerlerinde hemen uyarı ve alarm vermektedir.

CO2 ne anlama gelmektedir?

Karbondioksit'in (CO2) atmosferdeki oranı yaklaşık % 0,03'den daha azdır. Kalabalık ve havalandırması iyi olmayan odalarda bu oran daha tehlikeli boyutlara ulaşır ve bu oran %25 seviyelerine ulaşırsa öldürücü olur. Ancak, yükselen karbondioksit seviyesi, baş ağrısı ve uyuklama hali gibi belirtilerle erken evrede kişileri uyarır. Sercair CO2 değerini otomatik düzenlemektedir. Yüksek konsantrasyon değerlerinde hemen uyarı ve alarm verilmektedir.

Hava kalite indeksi değeri nedir?

Hava kalite indeksi değeri Sercair mühendisleri tarafından geliştirilmiş bir hava kalite değer göstergesidir. Değerlendirmede sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonoksit, uçucu organik bileşikler, Lng-Lpg ve PM 2.5 değerleri üzerinde hazırlanmış özel bir algoritmadır.

%0-%5 arası Acil
%5-%10 arası Çok Kötü
%10-%30 arası Kötü
%30-%60 arası Normal
%60-%80 arası İyi
%80-%100 arası Mükemmel 

hava kalitesi anlamına gelmektedir.

Sercair sensörlerini kalibre ettirmeli miyim ?

Sercair sensörleri fabrikada üretim aşamasında kalibre edilmektedir. Sonrasında kalibrasyon ihtiyacı duymayan teknolojiye sahip akıllı sensörler kullanmaktadır.

Sercair'de herhangi bir sensör ayarlaması yapmalı mıyım?

Cihazınız seçilen senaryo ve mod durumuna göre tüm ayarlamaları kendisi otomatik olarak yapmaktadır. Siz sadece mod seçerek çalışmasını kişiselleştirebilirsiniz.

Ppm ne anlama gelmektedir?

Ppm, milyonda bir birime verilen isimdir. Herhangi bir karışımda toplam madde miktarının milyonda 1 birimlik maddesine 1 ppm denir. Parça başına milyonda (kısaltılmış ppm) bir gazın diğerine oranıdır. Örneğin, 1.000 ppm CO2, bir milyon gaz molekülü var ise, bunların 1.000'inin karbondioksit ve 999,000 moleküllerinin başka gazlar olacağı anlamına gelir.

Karbonmonoksit zehirlenmesi için ne gibi önlemler alınabilir?

Ev ve işyerlerinde doğalgaz ile kullanılan cihazların her yıl bakımlarını yaptırınız. Doğalgaz cihazlarına yeterli oksijen sağlanması için hava girişini kapatmayınız. Baca bağlantısının uygun olduğundan emin olunuz. Bacaların tıkanık olmadığı, temiz olduğundan emin olunuz. Şofben ve kombi ile ilgili problemlerin giderilmesi konusunda mutlaka yetkili servislere başvurunuz. Kapalı garajda araçlarınızı uzun süre çalışır durumda bırakmayınız. Lodoslu havalarda, bacanız standartlara uygun değilse soba yakmayınız. Karbon içeren yakıtların kullanıldığı yerlerde Sercair Cihazları , MONI Me ya da karbonmonoksit sensörleri kullanınız. İş sağlığı, güvenliği kurallarına ve standartlarına uyun; bu konuda gereken özen ve duyarlılığı gösteriniz.

Kullanıcı tanımlı alarm ne anlama geliyor?

Uygulama üzerinden belirli parametreler için alt ve üst eşik uyarıcıları tanımlayabilirsiniz. Örneğin sıcaklık 30 derecenin üzerine çıktığı zaman bilgilenmek isteyebilirsiniz. Bu uyarılar cihaz detayları sayfasında kullanıcı tanımlı alarm olarak gösterilmektedir ve istenirse filtre edilebilmektedir. Dilerseniz "uyarıları kapat" seçeneğini kullanarak bu bildirimleri geçici olarak durdurabilirsiniz.

Uygulama sensör detay ekranındaki değer renkleri ne anlama gelmektedir?

Uygulamada sensör detay ekranında parametreler ideal değerlere göre farklı renkler ile ifade edilmektedir.

Mavi - Mükemmel
Turkuaz - İyi
Yeşil - Normal
Sarı - Kötü
Turuncu - Çok kötü
Kırmızı - Alarm

Hava durumu ve sıcaklık sensör değerleri neden farklı gösteriyor?

Cihazınız hava durumunu bölgesel hava durumu bilgisi servisinden almaktadır. Sensör sıcaklık değeri ise anlık gerçek sıcaklık değerini ifade etmektedir ve günün her saatine, cihazınızın kurulu olduğu yöne, rüzgar koşullarına ve gölge durumlarına göre değişebilmektedir.

Sercair üzerindeki aparatları devre dışı bırakabilir miyim?

Sercair üzerindeki UV lamp, ozon jeneratörünü, nem alıcı ve nemlendirici ünitelerini, koku ünitesini ve ionizer ünitelerini dilerseniz akıllı telefonunuzdaki uygulama üzerinden pasif hale getirebilirsiniz. Önerimiz en yüksek hava kalitesi için, gerekmedikçe akıllı yazılım tarafından yönetilen tüm ünitelerin aktif olarak kalmasıdır.

Uygulama üzerinden başka kullanıcılara cihaza ulaşma izni verilebilir mi?

Sercair kurulurken bir owner hesabı kurulmaktadır. Owner başka kullanıcılara yönetme ve izleme şeklinde iki yetki seviyesinde cihaza erişim izni verebilir. Bu işlemler uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Owner hesap dilediği zaman yetkileri kaldırabilmektedir.

İzleme ve yönetme yetkisi ne anlama gelmektedir?

Her bir cihaz için en fazla iki kullanıcıya verilebilen izleme yetkisine sahip kullanıcılar sadece cihaz sensör verilerini inceleyebilmektedirler. İzleme yetkisi verilen kullanıcılar herhangi bir üniteyi kontrol edemez, mod, senaryo değiştiremez, alarm kuramaz ve yeni bir yetki oluşturamazlar. Yönetici yetkisi ise en fazla iki kullanıcıya verilebilmektedir. Yönetici yetkisi verilen kullanıcılar tüm üniteleri kontrol edebilir, mod, senaryo değiştirebilir, alarm kurabilir ve izleyici yetkisinde kullanıcı atayabilir. Owner ise en üst düzey kullanıcı yetkisidir, herbir cihaz için tektir. Cihaz ve yer silme yetkisi sadece ownerda vardır. Bu yetkiler süresizdir.

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazları ne işe yarar?

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazları bulunduğu ortamın hava kalite değerini size bildiren cihazlardır. Ayrıca MONI Me size akıllı telefonunuzdaki uygulamadan bu değerleri izleme imkanı vermektedir.

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazı ile Sercair'i nasıl birbirine eşleştirebilirim?

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazı üzerindeki barkodu akıllı telefonunuzdaki uygulamanın barkod bölümünden okutarak cihazınız ile Sercair'i birbirine eşleştirebilirsiniz.

Sercair cihazım var. Aynı mekân için MONI Me iç hava kalitesi izleme cihazı almalı mıyım?

Sercair cihazı kendi bünyesinde iç mekân değerlerini ölçen bir sensör grubuna sahiptir. Ancak büyük mekânlarda, mekân içi hava koşullarının değişiklik gösterebildiği mekânlarda ve hassas değerlere ihtiyaç duyulan hasta odalarında MONI Me cihazını da kullanmanız önerilir. Çünkü cihazınız hem kendi sensör verilerini hem de MONI Me iç mekân izleme cihazınının ölçüm değerlerini aynı anda analiz ederek daha hassas ve doğru veriler ile çalışır.

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazını nerelerde bulundurmalıyım?

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazınızı en doğru ölçüm yapması için ortamdaki ısıtıcı ya da soğutucu kaynaklardan en az 3 metrelik mesafeye ve insan nefes alma yüksekliğine (1-2 metre aralığı) koymanızı öneriyoruz.

MONI Me iç mekân hava kalite izleme cihazı üzerindeki renkler ne anlama gelmektedir?

MONI Me iç mekân hava kalitesi izleme cihazınız hava kalite indeks değerini renkler ile ifade etmektedir.

Mavi - Mükemmel
Turkuaz - İyi
Yeşil - Normal
Sarı - Kötü
Turuncu - Çok kötü
Kırmızı- Alarm

MONI ME iç mekân hava kalite görüntüleme cihazı için kurulum yapmak gerekir mi?

MONI Me iç mekân hava kalite görüntüleme cihazları tak çalıştır cihazlardır, herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Cihazınızı Sercair mobil uygulamasından tanıtmanız gerekmektedir.

Sercair Akıllı Hava Temizleyici

Blog yazılarımızda yer verilen konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya tedavi yerine geçmez. Sağlık sorunlarınızın çözümü için mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Tanıtımı yapılan ürün insan yaşamında iç mekânlarda temiz hava soluma konusunda bir katkı sağlama amacını taşımakta olup, bu sitede yer alan bilgiler ve uygulanmasından doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu değildir. Bloğumuzda yazılan yazılar, çeşitli kaynaklardan derlenen bilgileri içermektedir. Makale sahibi iseniz ve yazılarınızdan yararlanmamızdan rahatsızlık duyuyorsanız lütfen iletişime geçiniz.

Hatüpen Pencere Sistemleri A.Ş.

© 2020 Akıllı Hava Temizleyici

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram